Ciepłe kalesony na zimę

Zimą nie możemy narażać ciała na oziębienie. Same dżinsy i sweter nie wystarczą kiedy za oknem temperatury nieustannie oscylują wokół zera. Jeśli więc nie chcesz narażać się na nieprzyjemne przeziębienie zainwestuj w ocieplany podkoszulek oraz cieplutkie kalesony. Nie tłumacz się argumentami typu – są nie wygodne, nie lubię ich zakładać… przede wszystkim chodzi tu o Twoje zdrowie, nie wygodę, a poza tym i na nią przy noszeniu kalesonów nie masz co narzekać…

Dla niewtajemniczonych kalesony są typem mocno przylegających do ciała męskich spodni. Najczęściej szyje się je z dzianiny – materiału, który uznawany jest za jedną z najcieplejszych faktur (dzianina bardzo rzadko także wywołuje alergie). Innym materiałem z jakiego wykonuje się męskie getry jest bawełna – bardzo przyjazne dla ciała tworzywo. Kalesony zazwyczaj są długości maxi i sięgają kostek, czasami jednak spotkać można tak zwane krótkie kalesony, które swoją długością przypominają raczej szorty. Męskie getry wyposażone są w praktyczne rozcięcie na przodzie spodni, które znacznie ułatwia panom wykonywanie podstawowych czynności fizjologicznych (kolejny dowód na to, że kalesony są wygodne – nosząc getry mężczyźni nie muszą ściągać bielizny by oddać mocz).

Kalesony kojarzą nam się głównie z białymi getrami, które nie wyglądają nazbyt atrakcyjnie. Owszem, tak wyglądała ich pierwotna wersja. Dzisiaj kalesony to nie tylko rodzaj codziennej bielizny męskiej, ale także bardzo ważny element bielizny termoaktywnej. Wśród sportowych kalesonów możemy znaleźć naprawdę wyszukane fasony męskich getrów; kalesony termiczne noszą przede wszystkim kolarze i narciarze, ale także i biegacze, osoby uprawiają wspinaczkę czy fani turystyki górskiej. Oddychające spodnie przydają się nie tylko zimą, kiedy nasz organizm potrzebuje (a wręcz domaga się) ciepłej odzieży, ale także wiosną i latem (materia z jakiej są uszyte termiczne szorty „oddycha”, dzięki czemu spodnie nie kleją się do ciała).

Kalesony inaczej nazywane są także napoleonkami, szczególnie kiedy mówimy o długich ocieplanych spodniach bieliźnianych. W Polsce określamy często określa się je także mianem jegierów.